DOĞUM2018-11-05T00:43:41+00:00

Doğum Hikayesi

BİG DREAMERS PHOTOGRAPHY

 Doğum Çekimi Nedir? Doğum Fotoğrafçısı Nasıl Çalışır?

Doğum Çekimi; bebeğinizin doğduğu günün, fotoğraflarla anlatılan hikayesidir. Hastane odasında son hamilelik pozlarınız ile başlayan fotoğraf çekimi, doğuma hazırlık aşamaları,yakınlarınızın bekleyiş anları,hastane odanızda ki detaylar,ameliyathane/doğumhaneye gidiş,bebeğin doğduğu ilk anlar, anne-baba-bebek ilk karşılaşma,bebeğin ameliyathanede ki  ilk bakımları, izin verilen hastanelerde bebek odası boy-kilo ölçümü ve bebeğin bakımlarının yapıldığı anlar,..

Annemizin odaya gelmesiyle birlikte, bebekle buluşma,ilk emzirme anları çekilir ve emzirme için beklemek üzere mola verilir.Sonrasında yine odanızda bebek-aile-maaile pozlarıyla doğum çekimlerimiz son bulur.Normal ya da Sezeryan doğumlarda çekim aşamaları aynıdır.

Bebek ve anne de ciddi bir sağlık problemi olmadığı sürece çekimlerimiz 1 gün sürer.

Normal doğumun geceye denk gelmesi durumu söz konusu olduğunda, doğum sonrası oda çekimini ertesi güne bırakıyoruz.

Genel anestezi alarak sezaryen doğum yapan annelerimize,  ”2. Gün çekimi”ni mutlaka tercih etmesini öneririm.İlk günün telaşı,stresi ve yoğunluğu,doğum ağrıları bir nebze azalmış olduğundan annelerimiz çok daha rahat poz verirler.

Doğum Fotoğrafçımı Nasıl Seçmeliyim?

Doğum fotoğrafçınızı seçerken tek kriteriniz fiyatlandırma olmamalı.Fotoğrafçınızın referanslarını, daha önceki çalışmalarını, albüm örneklerini  inceledikten sonra, karar vermenizi tavsiye ediyorum.Belirtmem de fayda var diye düşünüyorum. Şu an doğum/bebek fotoğrafçılığı gözde bir meslek haline gelmiş  ve rekabet çok artmış olduğundan  6-7 sene önceki fiyatlara göre  daha makul paketlerle karşılaşacağınızı sanıyorum.

Doğum fotoğrafçınız o gün sizin üçüncü gözünüz olacak.Hatırlamadığınız yada göremediğiniz mucizevi anları size ömür boyu saklayabileceğiniz değerli hatıralara dönüştürecek.En mahrem anlarınızda yanınızda yine fotoğrafçınız olacak.

Doğuma Giderken Yanıma Ne Almalıyım?

Öncelikle doğum fotoğrafı çektirmeye karar verdiyseniz yakınlarınızla bu haberi paylaşarak onları bu düşüncenize hazırlamanızı tavsiye ederim.

Bir çok hastane bebek için ekstra kıyafet istemez. Ama siz dilerseniz yanınıza çekim için renkli tulumlar alabilirsiniz.Özellikle canlı renkli tulumlar bebeğinizin  fotoğraflarına ayrı güzellik katar.

Doğum sonrası,hastanede odanızda bebekle kavuşma pozlarınızı çekerken özellikle en sevdiğimiz pozlardan biri baba ve bebeğin yüz yüze- yanak yanağa olduğu pozlardır.Çantanıza traş seti ekleyebilir yada eşinize bu konuda hatırlatma yapabilirsiniz.

Tarak,makyaj çantası ve diğer aksesuarlar saç bandı,taç vs. çantanıza ekleyebilirsiniz.

İLETİŞİM
Doğum Fotoğrafları

”Bir bebeği anlamak için önce anne olmalısın”

EMİNE KOPUZ • GAMZE BAYRAKTAR

Big Dreamers Photography

Site içerisinde yer alan sayfalarda hiç bir yazı ve fotoğraf izin alınmaksızın kopyalanamaz,alıntı yapılamaz.Bu web sitesinin içeriği ve site içindeki tüm fotoğraflara ait haklar saklıdır.

Doğum çekiminizi hemen planlamak için

Şimdi Bir Form Gönderin

İLETİŞİM